Menu
Wyszukiwarka
Licznik odwiedzin
Dzisiaj: 47
W tym miesiącu: 820
Wszystkich: 1617
Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać informacje o aktualnych wydarzeniach w ACK zapisz się na NewsletterAkademickie Centrum Kultury

Akademickie Centrum Kultury powstało przy Politechnice Częstochowskiej w 1996, na bazie istniejącego od 1970 roku Klubu "Politechnik".
W roku 2006 zostało przekształcone w Akademickie Centrum Kultury, w skrócie ACK.

Jego głównym zadaniem jest krzewienie kultury i sportu zarówno w środowisku akademickim, jak i wśród społeczeństwa Częstochowy.

Przy współorganizacji ACK organizowane są w Częstochowie programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży, spotkania teatralne oraz wystawy artystyczne (fotografia, malarstwo). Imprezy organizowane przez ACK są na wysokim poziomie artystycznym i cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem środowiska studenckiego i mieszkańców Częstochowy.

Dzięki warunkom lokalowym i sprawnej organizacji działalność ACK to także sympozja naukowe, konferencje, kursy, targi, spotkania jubileuszowe, bankiety, bale okolicznościowe.

Przy ACK działał Dyskusyjny Klub Filmowy "Rumcajs", który przez 53 lata propagował kulturę filmową wśród studentów jak oraz mieszkańców naszego miasta. W latach 2006-2008 zawieszono działalność "Rumcajsa", w maju 2009 roku nastąpiła rekatywacja działalności klubu.

Fotografie

(c) pcz.pl/swfis 2011 kopiowanie oraz rozpowszechnianie opisów zabronione